Diagnostyka fizjoterapeutyczna

Diagnostyka fizjoterapeutyczna – czemu warto?

Światowej sławy lekarze, ortopedzi i klinicyści jednogłośnie zwracają uwagę iż główną przyczyną przewlekłych chorób o dolegliwościach bólowych które zaburzają funkcje ruchowe dotyczą kości, stawów oraz tkanek miękkich w tym powięzi. Problem ten stale się pogłębia, a najbliższych 20 latach liczba chorych zostanie podwojona, zwłaszcza u ludzi powyżej 50roku życia.

 

Każdy kierunek medycyny, zajmujący się oceną diagnostyczną dąży do postawienia precyzyjnego rozpoznania choroby od którego w głównej mierze zależy powodzenia jakiejkolwiek terapii oraz wdrążenie właściwego leczenia. Dzięki prężnia rozwijającej się technologii diagnostyki obrazowej typu USG, MR lub TK, dodatkowe testy kliniczne coraz częściej usuwają się w cień. Lekarze różnej profesji medycznej mają coraz mnie czasu przypisanego na pacjenta co z kolei nie pozwala na wnikliwe zgłębienie problemu. Klasyczne postępowanie w formie zebrania wywiadu oraz badań diagnostycznych stanowią coraz mniejszą proporcję do badań obrazowych. Powstała wręcz tendencja do zlecania dodatkowych badań co w efekcie może opóźnić leczenie.

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dotyczącym obecnych metod leczenia, ich kosztów oraz poświęconego czasu dokonujemy wszelkich starań aby każda wizyta była właściwie wykorzystana na diagnostykę.

 

Naszym celem jest wychwycenie objawów oraz precyzyjne wybranie testów do zgłaszanych dolegliwości. Pozwala to Nam na właściwe rozpoznanie choroby narządu ruchu. Nasza diagnostyka opiera się na standardach Kinetic Control, Functional Movement SystemsTM, elementów takich metod jak Kaltenbon-Evjenth Concept®, Medycyny Manualnej, IAOM – International Academy of Orthopaedic Medicine, podejście Osteopatyczne, stomatologiczne, wisceralne (trzewne) oraz standardów testów klinicznych wykorzystywanych na całym świecie w szpitalach i gabinetach rehabilitacji.

Diagnostyka fizjoterapeutyczna na zdjęciach

Współpracujemy

Szukasz wkładek dopasowanych do indywidualnych potrzeb?