O nas

Nasze standardy i filozofia

W swojej pracy wykorzystujemy wiedzę zebraną z ukierunkowanych studiów (Akademii Wychowania Fizycznego oraz Uniwersytetu Medycznego), licznych specjalistycznych szkoleń, kursów, seminariów oraz konferencji, które towarzyszą nam podczas wykonywania zawodu. Każdy fizjoterapeuta ma swoje ulubione wypracowane techniki pracy, w których czuje się swobodnie. Staramy się nie zamykać tylko na jedną metodę terapii, ponieważ każdy z nas jest inny i na każdego z nas może zadziałać inny czynniki leczniczy pomimo tych samych objawów. Najważniejsze jest dla nas indywidualne podejście oraz skuteczność. Jesteśmy pasjonatami naszego zawodu i jako nieliczni cechujemy się stałym kontaktem z pacjentem podczas procesu leczenia jak i poza nim.

 

 

Przykładowe metody, którymi pracujemy:

 • Medycyna Manualna wg Radka Składowskiego
 • IAOM - International Academy of Orthopedic Medicine
 • Starosłowiański Masaż brzucha
 • Suche Igłowanie
 • FMS - Functional Movement Screen
 • Kinetic Control
 • Kinesiology Taping
 • FDM – Fascial Distortion Model
 • Podologia Ortopedyczna
 • Rehabilitacja Stomatologiczna
 • Przygotowanie motoryczne zawodnika (EXOS)

Tomasz Stochaj

Magister fizjoterapii, terapeuta manualny, trener przygotowania motorycznego

Tomasz Stochaj, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie z tytułem magistra fizjoterapii. Swoją przygodę ze sportem rozpoczął w wieku 13 lat, gdy poszedł na testy biegowe do klubu AZS AWF Warszawa. Od tamtej pory niezmiennie uznaje lekkoatletykę za królową wszystkich sportów. Poza ponad 10-letnim stażem sportowym, po zakończeniu kariery, zaczął rozwijać się w kierunku prewencji urazów w sporcie oraz rehabilitacji, czerpiąc doświadczenie od fizjologów i fizjoterapeutów reprezentacji polskiej kadry. Aktualnie doskonali się w dziedzinie rehabilitacji ortopedycznej związanej z całym układem ruchu, prowadząc swój gabinet fizjoterapii i analizy ruchu Prof&Care. Wieloletnie doświadczenie  i praktyka pokazała jak duży odsetek osób posiada różnego rodzaju dolegliwości bólowe związane z wadą postawy ze ścisłą korelacją deformacji stóp. W związku z tym zaczął interesować się diagnostyką oraz leczeniem postawy ciała i ustawieniem stóp, tworząc specjalistyczne wkładki ortopedyczne. Specjalizuje się także w przygotowaniu motorycznym zawodników (liczne szkolenia w tym exos) pod kątem prewencji urazów, techniki wykonywania wzorców ruchowych i ćwiczeń siłowych. Jego dotychczasowe doświadczenie i współpraca ze specjalistami (mi.in. Ambasador w Nike i Adidas Running, fizjoterapeuta YouCanDance, fizjoterapeuta kadry badmintona) skupia się na urazach i problemach, jakie napotykał w okresie treningów sportowych i pracy jako fizjoterapeuta. 

Mateusz Idzikowski

Magister fizjoterapii, terapeuta manualny

Mateusz Idzikowski - fizjoterapeuta, terapeuta manualny od dziewięciu lat specjalizujący się i czynnie rozwijający w fizjoterapii urazów ortopedycznych, sportowych oraz wszelkich dolegliwościach bólowych naszego ciała objawiających się w narządzie ruchu.

Na co dzień oprócz pacjentów z typowymi dolegliwościami bólowymi pracuje z licznymi biegaczami, triathlonistami, tancerzami oraz zawodnikami innych dyscyplin sportowych.

W 2012 r. Sprawował opiekę fizjoterapeutyczną nad uczestnikami vii edycji programu tanecznego "You Can Dance. Po Prostu Tańcz." W Latach 2013-2016 współpracował z Polskim Związkiem Badmintona z zawodnikami kadry narodowej: singlistami, deblistami i mixtem. Przeprowadzał cykl szkoleń z zakresu praktycznego wykorzystania fali uderzeniowej w fizjoterapii. Wraz z Gregorem Zieleznikiem prowadził warsztaty pt. "Praktyczne zastosowanie fali uderzeniowej w terapii" podczas konferencji "Nowoczesna diagnostyka i terapia fizykalna" w Katowicach w 2011r. Współpracował przy tłumaczeniu książki "Entezopatie. Terapia falą uderzeniową w praktyce – Ulrich Dreisilker". W Roku 2015 i w 2016 otrzymał tytuł "Zaufanego Lekarza" przez pacjentów na portalu Znany Lekarz.

Współpracujemy

Szukasz wkładek dopasowanych do indywidualnych potrzeb?