O nas

Misja Prof&Care

Dzięki pasji pracowników dokładamy wszelkich starań by pacjenci uzyskiwali najwyższą jakość usługi w zakresie zdrowia, fizjoterapii jak i zmiany nawyków życiowych na lepsze.

Dążąc do perfekcji swoich umiejętności rozwijamy się tak, aby pacjenci z pełnym zaufaniem powierzyli nam swoje zdrowie.

 

 

Nasze standardy i filozofia

W swojej pracy wykorzystujemy wiedzę zebraną z ukierunkowanych studiów (Akademii Wychowania Fizycznego, Uniwersytetu Medycznego, Still Academy of Osteopathy), licznych specjalistycznych szkoleń, kursów, seminariów oraz konferencji, które towarzyszą nam w drodze do wykonywania zawodu. Każdy fizjoterapeuta ma swoje ulubione wypracowane techniki pracy oraz narzędzia, w których czuje się swobodnie. Staramy się nie zamykać tylko na jedną metodę terapii, ponieważ każdy z nas jest inny i na każdego z nas może zadziałać inny czynniki leczniczy pomimo tych samych objawów. Najważniejsze jest dla nas indywidualne podejście oraz skuteczność. Jesteśmy pasjonatami naszego zawodu i jako nieliczni cechujemy się stałym kontaktem z pacjentem podczas procesu leczenia jak i poza nim.

 

 

Przykładowe metody, którymi pracujemy:

 • Terapia uroginekologiczna
 • Terapia nerwowo-mięśniowa (kinezjologia stosowana)
 • Terapia czaszkowo-krzyżowa
 • Kręgosłup – Osteopatyczna diagnostyka i leczenie
 • Stawy obwodowe – Osteopatyczna diagnostyka i leczenie
 • Terapia trzewna w ujęciu Osteopatycznym
 • Podologia ortopedyczna, leczenie wad stóp
 • Terapia manualna tkanek miękkich
 • Anatomia palpacyjna w ujęciu klinicznym
 • Osteopatyczne podejście do zaburzeń psychosomatycznych
 • Żywienie w dolegliwościach układu ruchu
 • IAOM - International Academy of Orthopedic Medicine
 • Mulligan Concept
 • Anatomy Trains
 • Starosłowiański Masaż brzucha wg. Władysława Batkiewicza
 • Medycyna Manualna wg Radka Składowskiego
 • Suche igłowanie, igłoterapia
 • FDM – Fascial Distortion Model
 • Rehabilitacja Stomatologiczna
 • Kinetic Control
 • Kinesiology Taping
 • Przygotowanie motoryczne zawodnika (EXOS)
 • FMS – Functional Movement Screen

Tomasz Stochaj

Magister fizjoterapii, terapeuta manualny, trener przygotowania motorycznego

Tomasz Stochaj, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie z tytułem magistra fizjoterapii. Swoją przygodę ze sportem rozpoczął w wieku 13 lat, gdy poszedł na testy biegowe do klubu AZS AWF Warszawa. Od tamtej pory niezmiennie uznaje lekkoatletykę za królową wszystkich sportów. Poza ponad 10-letnim stażem sportowym, po zakończeniu kariery, zaczął rozwijać się w kierunku prewencji urazów w sporcie oraz rehabilitacji, czerpiąc doświadczenie od fizjologów i fizjoterapeutów reprezentacji polskiej kadry. Aktualnie doskonali się w dziedzinie rehabilitacji ortopedycznej związanej z całym układem ruchu, prowadząc swój gabinet fizjoterapii i analizy ruchu Prof&Care. Wieloletnie doświadczenie  i praktyka pokazała jak duży odsetek osób posiada różnego rodzaju dolegliwości bólowe związane z wadą postawy ze ścisłą korelacją deformacji stóp. W związku z tym zaczął interesować się diagnostyką oraz leczeniem postawy ciała i ustawieniem stóp, tworząc specjalistyczne wkładki ortopedyczne. Specjalizuje się także w przygotowaniu motorycznym zawodników (liczne szkolenia w tym exos) pod kątem prewencji urazów, techniki wykonywania wzorców ruchowych i ćwiczeń siłowych. Jego dotychczasowe doświadczenie i współpraca ze specjalistami (mi.in. Ambasador w Nike i Adidas Running, fizjoterapeuta YouCanDance, fizjoterapeuta kadry badmintona) skupia się na urazach i problemach, jakie napotykał w okresie treningów sportowych i pracy jako fizjoterapeuta. 

Mateusz Idzikowski

Magister fizjoterapii, terapeuta manualny

Mateusz Idzikowski - fizjoterapeuta, terapeuta manualny od dziewięciu lat specjalizujący się i czynnie rozwijający w fizjoterapii urazów ortopedycznych, sportowych oraz wszelkich dolegliwościach bólowych naszego ciała objawiających się w narządzie ruchu.

Na co dzień oprócz pacjentów z typowymi dolegliwościami bólowymi pracuje z licznymi biegaczami, triathlonistami, tancerzami oraz zawodnikami innych dyscyplin sportowych.

W 2012 r. Sprawował opiekę fizjoterapeutyczną nad uczestnikami vii edycji programu tanecznego "You Can Dance. Po Prostu Tańcz." W Latach 2013-2016 współpracował z Polskim Związkiem Badmintona z zawodnikami kadry narodowej: singlistami, deblistami i mixtem. Przeprowadzał cykl szkoleń z zakresu praktycznego wykorzystania fali uderzeniowej w fizjoterapii. Wraz z Gregorem Zieleznikiem prowadził warsztaty pt. "Praktyczne zastosowanie fali uderzeniowej w terapii" podczas konferencji "Nowoczesna diagnostyka i terapia fizykalna" w Katowicach w 2011r. Współpracował przy tłumaczeniu książki "Entezopatie. Terapia falą uderzeniową w praktyce – Ulrich Dreisilker". W Roku 2015 i w 2016 otrzymał tytuł "Zaufanego Lekarza" przez pacjentów na portalu Znany Lekarz.

 

Strona prywatnaAdam Sętkas

Magister fizjoterapii, terapeuta manualny

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie z tytułem magistra fizjoterapii. Poza edukacją akademicką brał udział w licznych szkoleniach podyplomowych obejmujących terapię manualną (Kręgosłup i stawy obwodowe - Osteopatyczne podejście, diagnostyka i leczenie, IAOM, Mulligan Concept) czy terapię tkanek miękkich (Anatomy Trains, FDM). W codziennej praktyce zawodowej poza pracą manualną wspomaga się suchym igłowaniem, narzędziami IASTM (Instrument Assisted Soft Tissue Manipulation) czy kinesiotapingiem.

Doświadczenie zawodowe uzyskiwał podczas pracy w prywatnych przychodniach (Lux Med oraz Profemed), a także podczas staży (WKS Gwardia sekcja lekkoatletyczna Akademia Piłkarska Legii Warszawa). Specjalizuje się w leczeniu zespołów przeciążeniowych w obrębie stawów kręgosłupa i stawów obwodowych, urazach sportowych, przywracaniu sprawności po operacji. Prywatnie pasjonat podróży oraz sportu, z którym głównie związał się trenując lekką atletykę, co zaowocowało późniejszą indywidualną współpracą z wielokrotnymi finalistami Mistrzostw Polski w trójskoku oraz skoku w dal.  
Justyna Gańczak

Absolwentka studiów magisterskich na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Z pasji do fizjoterapii i funkcjonowania ludzkiego ciała stale stara się podnosić swoje umiejętności i zdobywać nową wiedzę. W swojej pracy wykorzystuje diagnostykę opartą na kinezjologii stosowanej by za pomocą testów reaktywności mięśniowej znaleźć główną przyczynę dolegliwości bólowych pacjenta. Jej zdaniem ciało ludzkie to najlepiej skonstruowana machina, na której funkcjonowanie wpływa dosłownie wszystko, dlatego poza pracą manualną ważnym elementem jest budowanie świadomości. Skupiona na układzie nerwowym i jego działaniu sięga po metody pracy oparte na neurologii funkcjonalnej i kinezjologii stosowanej. Od pewnego czasu zafascynowana tematem emocji i stresu emocjonalnego, pracuje w nurcie kinezjologii energetycznej z pacjentami o podłożu psychosomatycznym. Stres to niewątpliwie jej zdaniem główny czynnik zaburzeń równowagi organizmu i podłoże wielu chorób, dlatego praca z uwalnianiem stresu z ciała to istotny element terapii w drodze do zdrowia.

Poza fizjoterapią jest również medycznym trenerem personalnym, ponieważ ruch jest ważnym elementem procesu rehabilitacji jak i utrzymania zdrowia. Treningowo pracuje z pacjentami ortopedycznymi, natomiast terapeutycznie z pacjentami z bólami niespecyficznymi czy psychosomatycznymi , a szukanie przyczyny niespecyficznych dolegliwości bólowych to dla niej ulubiony element terapii.  

Prywatnie pasjonatka sportu, niejeden powiedział o niej “człowiek multisport”, a ona sama miała przyjemność uprawiać kilka dyscyplin sportowych. Szczególnie bliska jest jej jednak siatkówka, którą niegdyś w barwach WTS Włocławek, teraz już tylko amatorsko, nadal stara się trenować. Zarówno w pracy jak i poza nią jest człowiekiem z dużą dawką dobrego humoru, pełną empatii i cierpliwości, a każda rzecz jakiej się podejmuje to sprawa ambicji, zaangażowania i pasji do tego, co robi.
Tamara Lubelska

Cześć! Nazywam się Tamara Lubelska, jestem terapeutką uroginekologiczną, absolwentką Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie oraz studentką Still Academy of Osteopathy.

Poza fizjoterapią jest również medycznym trenerem personalnym, ponieważ ruch jest ważnym elementem procesu rehabilitacji jak i utrzymania zdrowia. Treningowo pracuje z pacjentami ortopedycznymi, natomiast terapeutycznie z pacjentami z bólami niespecyficznymi czy psychosomatycznymi , a szukanie przyczyny niespecyficznych dolegliwości bólowych to dla niej ulubiony element terapii.  

W gabinecie nie ma dla mnie tematów tabu, będziemy rozmawiać i zajmować się Twoim zdrowiem intymnym, cielesnością i seksualnością. Pamiętaj, że nie musisz męczyć się co miesiąc z bolesnymi miesiączkami, migrenami, seks może być bezbolesny i sprawiać przyjemność, a nietrzymanie moczu po porodzie to nie wyrok na całe życie! 🥳 Gdybym miała wybrać jedno zdanie, którego nienawidzę całym sercem i powinno być zdelegalizowane, byłoby to “Taka Pani uroda” ❌‼️

Stawiam na edukację, profilaktykę i odkrywanie ciała na nowo 🧘🏻‍♀️. Podczas wizyty przeprowadzę dogłębny wywiad dotyczący Twojego zdrowia, historii miesiączek, porodów, współżycia, codziennych nawyków i diety🏻‍♀️. Przyjrzymy się postawie Twojego ciała i oddechowi, sprawdzimy jak pracują mięśnie dna miednicy.

Kiedy warto zgłosić się na wizytę? Zawsze warto, nawet profilaktycznie ! Ale szczególnie jeśli towarzyszą Ci takie dolegliwości jak:

 • bolesne współżycie
 • bolesne miesiączki🩸
 • endometrioza
 • bóle okolic krocza
 • zespoły bólowe w ciąży🤰🏻
 • ból przy mikcji/defekacji

Pomogę Ci także dobrze przygotować się do porodu, wrócić do sprawności po porodzie oraz przygotować się do kolejnej ciąży 🥰

W gabinecie pracuję z kobietami, osobami niebinarnymi i transpłciowymi Girls, gays and theys.

Nasze standardy

 

Jednym z warunków by osiągnąć zamierzony sukces jest trzymanie się twardo pewnych zasad. W zespole który tworzymy przyświecają nam rzetelność, odpowiedzialność i najwyższy stopień fachowości. Można by tak w nieskończoność wymieniać atrybuty naszych działalności lecz nie w tym rzecz. Jako młody i dynamiczny zespół, ciągle się rozwijający, chcemy spełniać najwyższe standardy leczenia. Dlatego naszym celem jest ciągłe dążenie do samodoskonalenia się na różnych podłożach naszego życia. Poprzez wyznaczenie krótko i długo terminowych celów chcemy ustabilizować pewien poziom usprawniania. Chcemy aby wszystkie nasze działania były poparte o dowody w postaci testów funkcjonalnych jak i testów klinicznych. Obecnie jednym z powszechny problemów postępowania rehabilitacyjnego jest brak systematycznie układanego planu leczenia. Uważamy, iż leczenie bez pomysły jest niekompetentne. Dlatego każdy z nas podchodzi do pacjenta indywidualnie wraz z odpowiednio przygotowanym planem rehabilitacyjnym dostosowanym do Państwa możliwości. Oczywiście realizacja planu i jego odpowiedzialność spoczywa nie tylko na terapeucie ale również na pacjencie. Kolejną ważną zasadą którą ujmujemy jest edukacja pacjenta. To właśnie państwo jesteście w stanie sobie najbardziej pomóc a My, fizjoterapeuci musimy Wam tylko pokazać drogę jak to zrobić.

 

 

 

Uznanie na rynku oraz poświęcenie nam swojego zaufania powoduje, iż chcemy uzyskiwać tylko najwyższe umiejętności zawodowe. Każdy w zespole jest odpowiedzialny za przeznaczony mu dział rozwoju (badania, terapia, rozwój motoryczny). Gwarantujemy stosowanie przez nas najlepszych metod leczenia – oczywiście poświadczone dyplomem wyższych studiów na kierunku Fizjoterapii oraz certyfikatami ukierunkowanych szkoleń specjalistycznych.

 

Ponadto w procesie rehabilitacji wykorzystujemy uznane na świecie techniki terapii, nasze wieloletnie doświadczenia kliniczne jak i sportowe. Aby utrzymać tak wysoki poziom świadczenia usług, dzięki współpracy z prekursorami różnych technik, stale uczymy się od kolegów po fachu i uzupełniamy swoją wiedzą opartą na licznych kursach i szkoleniach podyplomowych, także zagranicznych. Jesteśmy uczestnikami organizowanych w Polsce konferencji naukowych i odbywających się na nich warsztatach. Prowadzone przez nas wewnętrzne badania naukowe pozwalają nam zgłębić praktykę kliniczną oraz sportową w oparciu o najskuteczniejsze sposoby leczenia. Dzięki kontaktom z uznanymi wykładowcami kierunku fizjoterapii stale śledzimy aktualną ewidencję naukową.

 

 

 

Nasza siła polega na współpracy w zespole oraz w pasji której się poświęcamy bez granic. Dzięki z współpracy z innymi lekarzami różnych specjalistów utwardzamy w przekonaniu o skuteczności naszej profilaktyki w zwalczaniu dolegliwości dokuczającym naszych pacjentów. Również dzięki współpracy z trenerami klasy międzynarodowej potrafimy zaplanować efektywny proces usprawniania i minimalizować tendencje do występowania ryzyka kontuzji w sporcie. Holistyczne podejście do terapii oparte na twardych zasadach postępowania i planowania rehabilitacji utwierdzają nas iż dotarcie do przyczyny procesu patologii jest w stanie trwale rozwiązać problem bólu jak i zapobiegać jego nawrotom. Staramy się przywrócić sprawność fizyczną oraz pogodę ducha!

Współpracujemy

Szukasz wkładek dopasowanych do indywidualnych potrzeb?