Terapia psychosomatyczna

Kinezjologia energetyczna czyli praca z uwalnianiem stresu z ciała

 

Kinezjologia energetyczna zajmuje się tym, co często nie jest przez nas dostrzegane, a mianowicie tematem traum, emocji uwięzionych w ciele i związanego z tym właśnie stresu. Aby rozwinąć ten aspekt warto jeszcze zaznaczyć coś, co przez wielu specjalistów nadal stanowi temat tabu lub jest pomijane, a jest tym jakże proste sformułowanie „ ciało i umysł to jedno”. Nie da się rozdzielić umysłu od ciała i ciała od umysłu. Energia płynąca z naszych myśli może aktywować lub hamować białka regulujące funkcje naszych komórek, a wiec wpływać na naszą fizjologię. Problem jednak w tym, że dosyć często nasze myśli są poza naszą świadomą kontrolą, a nawyki i przekonania często te nieuświadomione realnie wpływają na uruchomienie konkretnych mechanizmów w naszym organizmie.

Stres emocjonalny to coraz częstszy czynnik powstawania wielu chorób i pogarszania komfortu życia i samopoczucia. Emocje niezależnie od tego czy są pozytywne czy negatywne są w naszym życiu obecne. Wszystkie odczucia to środki wyrazu za pomocą których ciało i umysł komunikuje się z nami ukierunkowując nas bądź motywując do działania. Negatywne emocje, choć niejednokrotnie trudne i bolesne są tez dla nas wartościowe i potrzebne. Terapia w oparciu o kinezjologie energetyczną pozwala zlokalizować jaka emocja oddziałuje negatywnie na nasze ciało, a także kiedy na linii naszego życia powstała, tak aby zdjąć stres z przeżytej traumy czy stresującej sytuacji. Dzięki temu przywracamy nasz organizm do równowagi, a co za tym idzie poprawia się szereg procesów fizjologicznych zachodzących w naszym organizmie. Terapia ta pokazuje także zależność między emocjami powstałymi w przeszłości, wywierającymi nadal aktywny wpływ na nasze obecne życie i funkcjonowanie. Kinezjologia energetyczna nie tylko pozwala na uwolnienie się od przeszłych traum, ale także obecnych życiowych blokad.

 

W kinezjologii można pracować nie tylko z zaburzeniami natury psychologicznej czy psychosomatycznej, ale również ze stresem wpływającym na zaburzenia hormonalne, choroby autoimmunologiczne czy problemy regulacji emocjonalnej.

Współpracujemy

Szukasz wkładek dopasowanych do indywidualnych potrzeb?