Sprawdź dlaczego to takie ważne

Diagnostyka fizjoterapeutyczna

Diagnostyka fizjoterapeutyczna – czemu warto?

Fizjoterapia rozwija się bardzo dynamicznie. Jeszcze kilka lat temu kojarzyła się jedynie z typowymi masażami ugniatającymi mięśnie lub rehabilitacją szpitalną – typu spionizować Pacjenta po zabiegu, rozruszać go, przeprowadzić w korytarzu i po schodach oraz pokazać ćwiczenia. Fizjoterapeuta to także osoba, która kojarzyła się do tej pory obsługą aparatów do fizykoterapii.

Fizjoterapeuta to już nie tylko osoba wspomagająca proces powrotu do zdrowia ale poprzez coraz większe zaufanie opinii publicznej staje się osobą pierwszego kontaktu w walce z wszelakimi dolegliwościami bólowymi Pacjentów. Sam profil Pacjentów także się zmienia. Do tej pory rehabilitacja była kojarzona także z działem ortopedii gdzie konkretny uraz był głównym mechanizmem problemów Pacjenta. Obecnie jest cała rzesza Pacjentów, którzy posiadają różnego rodzaju dolegliwości bólowe bez konkretnej przyczyny czy kontuzji a wiele z nich dedykowanych jest wpływowi stresu.

Dlatego naturalnym wydaje się być rozwój w kierunku coraz szerszych możliwości niesienia pomocy Pacjentom i globalne spojrzenie nie tylko na ciało ale i środowisko które je otacza.

Kiedyś widzieliśmy tylko stawy, mięśnie i kości oczywiście a one stanowią jedynie kilkanaście procent całości składu Twojego ciała. Większość jednak stanowią płyny oraz układy które tym sterują. Dzięki temu, iż wiemy coraz więcej o pracy ludzkiego umysłu, sposobu działania układu nerwowego, układu pokarmowego czy naczyniowego możemy docierać i pomagać osobom z coraz większej perspektyw oraz zwiększać nasz zakres usług.

Dlatego jeśli Twoje problemy dotykają nie tylko mięśni i stawów ale także bólów głowy, problemów pokarmowych, jelit, tarczycy, prostaty, bolesnych miesiączek, bądź żyjesz w ciągłym napięciu z powodu stresu Twoje zęby ścierają kolejną powłokę szkliwa a Twoje ciało przypominam w niektórych miejscach zbitą skałę to zachęcam Cię do skorzystania z „usług” Gabinetu rehabilitacji Prof&Care.

Jak to wygląda w praktyce?
Zapisy na wizyty
  • Poprzez system online

    Możliwość wykonania całej czynności online przez www.

  • Tradycyjnie

    Przez telefon, mailem lub osobiście w gabinecie (Umińskiego 6/211, Warszawa).

Współpracujemy

Dołącz do firm, z którymi pracujemy na codzień

Szukasz wkładek dopasowanych do indywidualnych potrzeb?