Wspomóż codzienne funkcjonowanie

Terapia nerwowo-mięśniowa

Neuroterapia - co to takiego?

Nasz układ nerwowy to naczelny zarządca w naszym codziennym funkcjonowaniu. To do niego docierają sygnały z receptorów w różnych miejscach naszego ciała, by on sam mógł odpowiednio zareagować na dany bodziec angażując odpowiednie struktury ciała.

Nasze zdrowie to stan złożony, rzadko zdarza się by przyczyna odczuwanych dolegliwości bólowych była jedna. Często jest to zbiór kilku czynników negatywnie oddziałujących na organizm przez dłuższy czas i często nie maja one nic wspólnego z miejscem odczuwanego bólu.

W neuroterapii czynniki te rozpatruje się na zasadzie triady zdrowia czyli trzech sfer wzajemnie oddziałujących na siebie. W tym ujęciu wpływ na nasz układ nerwowy jak i funkcjonowanie organizmu wywierają nie tylko stresory mechaniczne (liczne urazy, przebyte operacje, blizny, skręcenia, zwichnięcia etc.) ale także biochemiczne (używki, przyjmowane leki, dieta, nawodnienie ) oraz emocjonalne (przebyte traumy, przezywane emocje).

Każda dysfunkcja z jaką zgłaszają się pacjenci ma swoją przyczynę. By jak najlepiej przywrócić komfort funkcjonowania, warto udać się do jej źródła 😊

Czas na konkrety
Problemy i schorzenia, w których pomożemy
bóle niewiadomego pochodzenia
przewlekłe bóle kręgosłupa
przewlekłe bóle stawów
niewykryte nietolerancje pokarmowe
dysautonomia
stres emocjonalny
wzdęcia, zaparcia
zgaga, refluks
bolesne miesiączki
napięciowe bóle głowy
migreny
stany po wypadkach komunikacyjnych
Zapisy na wizyty
  • Poprzez system online

    Możliwość wykonania całej czynności online przez www.

  • Tradycyjnie

    Przez telefon, mailem lub osobiście w gabinecie (Umińskiego 6/211, Warszawa).

Dodatkowe informacje
Neuroterapia to forma diagnostyki i terapii oparta na pracy układu nerwowego wykorzystująca metody kinezjologii stosowanej. Dzięki neuroterapii możemy w szerszym stopniu spojrzeć na zdrowie i funkcjonowanie organizmu by znaleźć główną przyczynę dolegliwości z jakimi przychodzi do gabinetu nasz pacjent, rozróżniając jej pochodzenie w oparciu o triadę zdrowia. Wtedy właśnie rozpoczyna się proces przywracania równowagi w organizmie i poprawy jego funkcjonowania. Dodatkowo neuroterapia daje możliwość sprawdzenia co osłabia nasz układ nerwowy, jaki wpływ mają na jego funkcjonowanie wspomniane wcześniej stresory, jak wyglada zadaniowosc układu nerwowego lub które produkty twojej diety mogą być szkodliwe dla ciebie.
Jak to wygląda w praktyce?

Szukasz wkładek dopasowanych do indywidualnych potrzeb?