Zadbaj o podstawy zdrowia

Terapia psychosomatyczna

Kinezjologia energetyczna czyli praca z uwalnianiem stresu z ciała

Kinezjologia energetyczna zajmuje się tym, co często nie jest przez nas dostrzegane, a mianowicie tematem traum, emocji uwięzionych w ciele i związanego z tym właśnie stresu. Aby rozwinąć ten aspekt warto jeszcze zaznaczyć coś, co przez wielu specjalistów nadal stanowi temat tabu lub jest pomijane, a jest tym jakże proste sformułowanie „ ciało i umysł to jedno”. Nie da się rozdzielić umysłu od ciała i ciała od umysłu. Energia płynąca z naszych myśli może aktywować lub hamować białka regulujące funkcje naszych komórek, a wiec wpływać na naszą fizjologię. Problem jednak w tym, że dosyć często nasze myśli są poza naszą świadomą kontrolą, a nawyki i przekonania często te nieuświadomione realnie wpływają na uruchomienie konkretnych mechanizmów w naszym organizmie.

Czas na konkrety
Problemy i schorzenia, w których pomożemy
migrenowe bóle głowy
napięciowe bóle głowy
bóle niespecyficzne
choroby autoimmunologiczne
łuszczyca i inne ch. skóry
zaburzenia hormonalne
zgaga, refluks
wzdęcia, zaparcia
choroby tarczycy
endometrioza
zespół policystycznych jajników
niemożność zajścia w ciążę
niespecyficzne dolegliwości bólow
traumy wypadku samochodowego
traumy okołoporodowe
trauma straty bliskiej osoby
trudne dzieciństwo
traumy poronienia
depresja
stany lękowe, fobie, hipochondria
nerwica
wysoka wrażliwość emocjonalna
zaburzenia zdrowia psychicznego
niskie poczucie wartości
zaburzenia psychosomatyczne
choroby neurodegeneracyjne
Zapisy na wizyty
  • Poprzez system online

    Możliwość wykonania całej czynności online przez www.

  • Tradycyjnie

    Przez telefon, mailem lub osobiście w gabinecie (Umińskiego 6/211, Warszawa).

Dodatkowe informacje
Stres emocjonalny to coraz częstszy czynnik powstawania wielu chorób i pogarszania komfortu życia i samopoczucia. Emocje niezależnie od tego czy są pozytywne czy negatywne są w naszym życiu obecne. Wszystkie odczucia to środki wyrazu za pomocą których ciało i umysł komunikuje się z nami ukierunkowując nas bądź motywując do działania. Negatywne emocje, choć niejednokrotnie trudne i bolesne są tez dla nas wartościowe i potrzebne. Terapia w oparciu o kinezjologie energetyczną pozwala zlokalizować jaka emocja oddziałuje negatywnie na nasze ciało, a także kiedy na linii naszego życia powstała, tak aby zdjąć stres z przeżytej traumy czy stresującej sytuacji. Dzięki temu przywracamy nasz organizm do równowagi, a co za tym idzie poprawia się szereg procesów fizjologicznych zachodzących w naszym organizmie. Terapia ta pokazuje także zależność między emocjami powstałymi w przeszłości, wywierającymi nadal aktywny wpływ na nasze obecne życie i funkcjonowanie. Kinezjologia energetyczna nie tylko pozwala na uwolnienie się od przeszłych traum, ale także obecnych życiowych blokad.
W kinezjologii można pracować nie tylko z zaburzeniami natury psychologicznej czy psychosomatycznej, ale również ze stresem wpływającym na zaburzenia hormonalne, choroby autoimmunologiczne czy problemy regulacji emocjonalnej.
Jak to wygląda w praktyce?

Szukasz wkładek dopasowanych do indywidualnych potrzeb?